Evangelíci jedou. Fakt. Připravili jsme spoustu poslouchání a čtení a koukání pro čas, kdy nemůžeme do kostela a mezi lidi. Pro koho je trochu složité to vše vstřebávat a ovládat, zde několik nenápadných návodů a rad.

Co najdete na e-církvi a kde:

  • Otevřte si www.e-cirkev.cz
  • Na ploše vidíte šest dlaždic. To je to nejaktuálnější. V tyto dny tam dáváme každý den nové Slovo na den a večerní modlitbu. Po rozkliknutí se otevře aktuální slovo a také můžete dalším klikem na Všechny díly najdete zde přejít na všechna předchozí. Přibývají den po dni.
  • Pod odkazem Písně k pobožnosti najdete zde jsou písně z Evangelického zpěvníku a zpěvníku Svítá, můžete se přidat nebo poslouchat. Jsou to nahrávky z cédéček, která vycházela v minulých letech jako příloha Českého bratra.
  • Přes tyto odkazy se dostáváte do tzv. soundcloudu, který se vždy otevře a kde je nahrávek více. Klikněte úplně vpravo na view all, rozbalí se to. A uvidíte, že kromě slov na den a modliteb tam přibývají příspěvky Michala Pfanna, který předčítá z knížky Povídá se od Nico ter Lindena (taková nedělní škola pro větší) a Jardy Pechara, který čte vtipné příspěvky z letošního Evangelického kalendáře.
  • Vše, co bylo na dlaždicích včera nebo dříve, ale už to tam nevidíte, je v sekci aktuality úplně nahoře na modré liště vlevo. Tam se zprávy ukládají chronologicky, ať jsou nebo nejsou dočasně „vytaženy“ na dlaždici.
  • Momentálně tam úplně nahoře visí Pastýřský list synodního seniora, aby byl na ráně, ale pod ním – rolujte, rolujte, je vše pěkně za sebou podle data zveřejnění. Stačí vždy rozkliknout co vás zajímá.
  • Do základní polohy stránek se vrátíte klikem na logo ČCE vlevo nahoře.
  • Velké bohatství je pod dlaždicí církev doma, je to křižovatka odkazů na všechno možné, stačí klikat, klikat.
  • Celý web e-cirkev je určen zájemcům z církve a lidem zvenčí, kteří třeba o církvi mnoho nevědí, ale hledají.

Web ústředí:

Překliknutím z e-církve přes tlačítko ústředí úplně vpravo nahoře v modré liště se dostanete na samostatný web ústřední církevní kanceláře. Je jinak barevný a slouží jako informační platforma pro faráře, sbory, zaměstnance. Je tam také mnoho zajímavého, spíše úředního a informativního.

Kdyby se vám nechtělo hledat cestu přes ústřední církevní kancelář/agenda/časopisy/Český bratr, můžete si otevřít rovnou stránky www.ceskybratr.cz , což je listování, čtení a poslouchání, které vám každý měsíc s láskou připravují (a je to zadarmo). Zveřejněn je časopis o číslo zpět, aby abonenti měli výhodu, když si kupují papírový časopis. Audionahrávky jsou sic amatérské (to nám dělá diakonie pro nevidomé), ale kdo nechce číst, může poslouchat.

Cizojazyčně:

Kdo chce výběr zpráv v němčině a angličtině, může klikat na cizojazyčné verze. Překliky jsou v bílém poli vpravo nahoře – deutsch/english. Cenný je také ekumenický bulletin pro zahraniční čtenáře, který připravujeme třikrát ročně. Dostanete se něj z cizojazyčných stránek – na modré liště vlevo tlačítko e-bulletin.

Schválně jsem neudělala prokliky živé, abyste si vyzkoušeli cestu, kudy se ke kýženým cílům dostat.

Facebook:

Samostatnou kapitolou je facebook ČCE i všechny soukromé, které se s ním proplétají. Ale tam si asi umíte poradit, pokud jste s ksichtoknihou sžití.

Možná to všecko víte a ovládáte, ale kdyby ne, třeba to vyzkoušíte podle této kuchařky 😀

Kategorie: Různé