obrazek - Představení loutek na Dětské Vánoční slavnosti

Dětskou Vánoční slavnost, na které každoročně vystupují děti s hraným pásmem (letos byly sehrány dvě pásma – jedno starších dětí a druhé pásmo menších dětí), obohatilo také vystoupení Pondělníčku.

Do programu slavnosti jsme se zapojili i s loutkovým divadlem Líza & spol. Během podzimu jsme nacvičili Vánoční scénku, kterou pro nás připravila Tereza Provazníková z Lysé nad Labem, děkujeme jí za tento scénář! Také děkujeme za připravené kulisy pokoje a parku Jitce Davidové.

Vánoční scénka nám připomněla, že bychom neměli být sami na Vánoce, ale s rodinou, stejně jako byl Pán Ježíš při svém narození. Po scénce se objevila opička Líza, která si povídala s dětmi a s panem jáhnem. Opička Líza je zvědavá, tak se ptala na mnoho otázek… Mimo jiné ji třeba zajímalo, proč si dáváme dárečky, když vlastně slaví narozeniny Pán Ježíš…

Celá Dětská vánoční slavnost je natočena, v případě zájmu se můžete obrátit na Jarka Kotrlu. Několik fotek je ke shlédnutí zde. Také se můžete přijít podívat v neděli 5.2. v 8h na naši schůzku loutek, kde se společně podíváme na záznam tohoto loutkového vystoupení.

Kategorie: Loutky